بهینه سازی چند هدفه برون سپاری کارا در یک زنجیره تأمین :: شرکت فنی و مهندسی آوا-تک

[RB@Blog_Title]

  • نویسنده :
  • بازدید : [۸۷۸] مشاهده

چکیده: مسئله واگذاری بخشی از فعالیتهای یک زنجیره تأمین به بنگاهی خارج از اجزای زنجیره که به برون سپاری ١ معروف است، همواره مورد توجه بوده است. تحقیق حاضر به دنبال انتخاب بهترین بنگاه های موجود، جهت واگذاری بخشی از فرایند تولید به علت افزایش تقاضا و عدم امکان افزایش ظرفیت در یک زنجیره تامین است.

 اعتبار زنجیره مورد بررسی، به تأمین نیاز متقاضیان به طور کامل و در زمان مناسب بستگی دارد. لذا هدف، انتخاب بهترین بنگاه همکار و تعیین حجم واگذاری تولید به آن با در نظر گرفتن معیار های مربوطه است. به این منظور ابتدا با استفاده از تحلیل پوششی داده ها، عملکرد گزینه های موجود برای واگذاری، مورد ارزیابی قرار گرفته و سپس با استفاده از شبیه سازی، حالت های گسسته ای از همکاری بین تولید کننده موجود در زنجیره و گزینه های انتخابی مرحله قبل بررسی شده و معیارهای ارزیابی عملکرد زنجیره تامین برای آن ها محاسبه شده است. در مرحله بعد با در نظر گرفتن جواب های حاصل از شبیه سازی، توابع پیوسته مربوط به رابطه معیارها با حجم تولید توسط گزینه های انتخابی، تخمین زده شده و با حل یک مسئله بهینه سازی چند هدفه برای توابع پیوسته حاصل، سطح بهینه واگذاری تولید به کاراترین بنگاه ها تعیین گردیده است.

برای دریافت فایل بر روی لینک زیر کلیک نمائید.


ادامه مطلب

نظرات ارسال شده

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی